Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις εργασίας. Μπορείτε όμως να καταχωρήσετε το βιογραφικό σας, μέσω της ηλεκτρονικής μας διεύθυνσης  [email protected], ακόμα και αν δεν έχουμε ανακοινώσει κάποια θέση που να σας ενδιαφέρει.

Τρέχουσες κενές θέσεις εργασίας μαζί μας:

IT Administrator Internship: Αποκτήστε πολύτιμη εμπειρία σε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον

Το εταιρικό μας τμήμα πληροφορικής αναζητά έναν ασκούμενο με υψηλά κίνητρα και προσανατολισμό στη λεπτομέρεια για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Σε αυτόν τον ρόλο, θα διαδραματίσετε ζωτικό ρόλο στην υποστήριξη των καθημερινών λειτουργιών της υποδομής πληροφορικής του οργανισμού μας.

Αρμοδιότητες:

  • Βοηθήστε τους επαγγελματίες πληροφορικής με καθήκοντα υποστήριξης χρηστών, συμπεριλαμβανομένης της ανταπόκρισης σε κλήσεις help desk, της αντιμετώπισης προβλημάτων χρηστών, της εισόδου και εξόδου νέων υπαλλήλων και της διαχείρισης εγκαταστάσεων και ρυθμίσεων λογισμικού.
  • Συμμετοχή σε δραστηριότητες προμηθειών και διαχείρισης περιουσιακών στοιχείων, συμπεριλαμβανομένης της συνδρομής στην απόκτηση εξοπλισμού, της τήρησης ακριβών αρχείων απογραφής περιουσιακών στοιχείων και του συντονισμού των διαδικασιών παρακολούθησης και διάθεσης περιουσιακών στοιχείων.
  • Απόκτηση πρακτικής εμπειρίας στην εγκατάσταση και συντήρηση σταθμών εργασίας, διαμόρφωση σταθμών εργασίας νέων χρηστών και διασφάλιση της τήρησης των προτύπων ασφάλειας και συμμόρφωσης.
  • Συμβολή σε τρέχοντα έργα πληροφορικής με στόχο τη βελτίωση των συστημάτων και των διαδικασιών.
  • Συμμετοχή σε πρωτοβουλίες αυτοματοποίησης, οι οποίες ενδέχεται να περιλαμβάνουν γλώσσες σεναρίων όπως η Python και η PowerShell.

Προσόντα:

  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο με ισχυρές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Ικανότητα να μαθαίνει γρήγορα, να εργάζεται ανεξάρτητα και να επιδεικνύει έντονο μάτι για τη λεπτομέρεια.
  • Ισχυρές ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάλυσης.
  • Προτιμάται προηγούμενη εμπειρία στην υποστήριξη πληροφορικής ή σε συναφή τομέα.
  • Εγγεγραμμένος επί του παρόντος σε πρόγραμμα πτυχίου Bachelor στα Πληροφοριακά Συστήματα, στην Επιστήμη των Υπολογιστών ή σε συναφές πεδίο.

Προνόμια:

  • Ευκαιρία να αποκτήσετε πολύτιμη εμπειρία σε ένα υποστηρικτικό και συνεργατικό περιβάλλον.
  • Έκθεση σε μια ποικιλία έργων και τεχνολογιών πληροφορικής.
  • Υβριδικό μοντέλο εργασίας που προσφέρει ευελιξία (εργασία στο γραφείο και εξ αποστάσεως).
  • Δωρεάν γεύματα και συμμετοχή σε κοινωνικές εκδηλώσεις της εταιρείας.

Ψάχνουμε έναν παθιασμένο και πρόθυμο μαθητή για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Αν σας ενδιαφέρει η πληροφορική και θέλετε να αναπτύξετε τις δεξιότητές σας σε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον, σας ενθαρρύνουμε να υποβάλετε αίτηση!

Big Data Engineer: Wrangle the Power of Massive Data!

Είστε γκουρού των δεδομένων με ταλέντο στη δημιουργία συστημάτων μεγάλης κλίμακας; Ονειρεύεστε να ξεκλειδώσετε ιδέες από τεράστιες ποσότητες πληροφοριών; Αν ναι, η ομάδα μας για τα μεγάλα δεδομένα σας αναζητά!

Βρισκόμαστε σε μια αποστολή να μετατρέψουμε τα ακατέργαστα δεδομένα σε αξιοποιήσιμη νοημοσύνη και χρειαζόμαστε έναν ταλαντούχο μηχανικό μεγάλων δεδομένων για να συμμετάσχει στο ταξίδι αυτό. Θα διαδραματίσετε κρίσιμο ρόλο στο σχεδιασμό, την κατασκευή και τη συντήρηση των πληροφοριακών συστημάτων που τροφοδοτούν τη λήψη αποφάσεων με βάση τα δεδομένα.

  • Σχεδιασμός και κατασκευή κλιμακούμενων αγωγών δεδομένων για την εισαγωγή, μετατροπή και φόρτωση δεδομένων από διάφορες πηγές (σκεφτείτε αρχεία καταγραφής ιστού, δεδομένα αισθητήρων, ροές κοινωνικών μέσων).
  • Κατακτήστε την τέχνη της αποθήκευσης δεδομένων – θα είστε υπεύθυνοι για τη δημιουργία και τη διαχείριση λιμνών και αποθηκών δεδομένων χρησιμοποιώντας τεχνολογίες όπως το Hadoop και το Spark.
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή πρωτοκόλλων ασφάλειας δεδομένων για τη διασφάλιση της ακεραιότητας και του απορρήτου των πολύτιμων πληροφοριακών μας στοιχείων.
  • Συνεργάζεστε με Data Scientists και Αναλυτές για να κατανοήσετε τις ανάγκες τους και να σχεδιάσετε μοντέλα δεδομένων που υποστηρίζουν προηγμένες αναλύσεις.
  • Αυτοματοποιήστε εργασίες επεξεργασίας δεδομένων χρησιμοποιώντας γλώσσες σεναρίων όπως η Python και διατηρήστε την ομαλή λειτουργία των συστημάτων μας.
  • Παραμένετε ενήμεροι για τις τελευταίες τάσεις και τεχνολογίες Big Data, καινοτομώντας και βελτιστοποιώντας συνεχώς την υποδομή δεδομένων μας.

Προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στο σχεδιασμό και την κατασκευή σωληνώσεων μεγάλων δεδομένων με χρήση πλαισίων όπως το Apache Spark.
  • Εξοικείωση με συστήματα κατανεμημένης επεξεργασίας όπως το Hadoop και λύσεις αποθήκευσης δεδομένων όπως το HDFS.
  • Η εμπειρία με πλατφόρμες cloud όπως το AWS, το Azure ή το GCP είναι πλεονέκτημα.